درباره سایت پارسیک

سایت پارسیک در اردیبهشت 1381 و با هدف ایجاد خدمات جستجو به پارسی‌ زبانان تاسیس شده است.
سعی بر این بوده است تا پارسیک محیط و ابزاری مناسب برای ایرانیان باشد و  برای نیل به چنین هدفی همواره در تلاش بودیم  تا خدمات سایت را گسترش دهیم.در زیر  توضیحی مختصر درباره بخشهای مختلف و امکانات سایت ذکر خواهد شد.

جستجوگر وب پارسیک
 جستجوگر وب پارسیک یک موتور جستجوگر ار نوع فراگیر(Meta Search Engine) است و این بدان معنا است که پارسیک از  بانک اطلاعات دیگر موتورهای جستجوگر نیز استفاده میکند.بنابراین جستجو در پارسیک نتیجه ای برابر با جستجو در چند جستجوگر مطرح را خواهد داد.
در پیاده سازی موتور جستجوگر پارسیک تاکید بر جستجوی فارسی و  ارائه نتایج بهتر به پارسی زبانان  بوده است و به همین دلیل علاوه بر جستجو به زبان انگلیسی امکان جستجو کلمات فارسی نیز در پارسیک به بهترین شکل وجود دارد. در جدیدترین نسخه این برنامه از عملگرهای منطقی فارسی (و،یا،ونه) پشیتبانی می‌شود. همچنین امکان ویژه‌ای نیز برای بهینه سازی جستجوی عبارت فارسی در این برنامه در نظر گرفته شده است که به کاربران اجازه میدهد عبارات فارسی را با دقت بیشتری جستجو کنند.

جستجوگر خبر پارسیک (اخبار فارسی)
جستجوگر خبر پارسیک ده‌ها سایت خبری فارسی را پویش میکند و در هر لحظه عناوین اخبار سایتهای خبری را به کاربران ارائه میکند.
سعی بر این بوده است که در انتخاب سایتهای خبری به هیچ عنوان مسائل ، گرایشهای سیاسی در نظر گرفته نشود و البته تحلیل و انتخاب اخبار  اتوماتیک و توسط برنامه ای تحلیلگر صورت میگرد.

اخبار انگلیسی
این بخش  برای ایرانیانی در نظر گرفته شده است که مایلند اخبار مربوط به ایران ، جهان، علم و فن آوری و... را به زبان انگلیسی دنبال کنند. به خصوص این بخش  برای کسانی که مایلند انعکاس اخبار ایران را در رسانه‌های خارجی دنبال کنند می‌تواند مفید باشد.

جستجوگر منابع علمی
بخش جستجوگر منابع علمی پارسیک راه حلی مناسب برای جستجو در مقالات و مطالب علمی است. جستجو در این بخش با تمرکز بر سایتهای دانشگاه ها و سایتهای معتبر علمی انجام میشود. برخی از دانشگاههای ایران نیز در فهرست منابع این بخش هستند.

جستجوگر تصاویر
این بخش از سایت پارسیک با استفاده از خدمات یکی از بزرگترین منابع تصویری دنیا پیاده شده است و کمکی است به کاربرانی که در جستجوی تصاویر در وب سایتها هستند.

واژه نامه (فرهنگ لغت)
واژه نامه پارسیک ابزاری سریع و مناسب برای پیدا کردن معنای فارسی واژه‌های انگلیسی  است.این ابزار به شکلی پیاده سازی شده است تا کاربران هنگام جستجو نیازی به خروج از پنجره جستجو را نداشته باشند .

بخش مالی
نرخ ارزهای خارجی،سکه و طلا به صورت روزانه در این بخش قرار میگیرد.

دیگر ابزارها و بخشها
سایت پارسیک علاوه بر فراهم کردن بخشهای بالا اقدام به پیاده سازی ابزارها و بخشهای دیگری نیز کرده است که به فراخور در سایت معرفی شده است.از جمله برنامه مبدل متون فارسی به کدهای یونی کد،فهرست وبلاگهای فارسی،مبدل آنلاین صفحات فارسی با کدپیچ ایران سیستم به یونی کد،ارائه نسخه اصلاحیه صفحه کلید فارسی سیستم عاملهای ویندوز ایکس پی و 2000  و دهها ابزار دیگر.


سایت پارسیک در تهران مدیریت می‌شود و به هیچ سازمان و موسسه‌ای وابسته نیست و  همچنین هیچ گرایش سیاسی را نیز دنبال نمیکند.اطلاعات کاربران سایت محفوظ بوده و در اختیار غیر قرار نخواهد گرفت. تنها هدفی که پارسیک دنبال میکند ارائه خدمات به ایرانیان و فارسی زبان به بهترین شکل است. خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و  پیشنهادهای کاربران سایت آگاه شویم و دست تمام دوستان را برای همکاری می فشاریم.

علیرضا شیرازی
موسس و مدیر سایت پارسیک